Przeskocz do głównej zawartości
Identyfikator
PAW076
Typ
Data
Tytuł
OWLS ARE NOT
Temat
Współtwórca
Etykiety

OWLS ARE NOT

OWLS ARE NOT

Opis

Owls Are Not to warszawsko-bydgoski zespół wydawany przez francuską wytwórnię Atypeek Music. Zespół powstał w 2011 roku w Warszawie jako trio, od 2014 roku działa jako duet perkusisty Marcina Sulińskiego i multiinstrumentalisty Piotra Cichockiego. Muzyka Owls to połączenie punka oraz elektroniki z odniesieniami w stronę muzyki współczesnej, jazzu nowoczesnego i drum’n’bassu.
Zespół koncertował w Polsce, Wielkiej Brytanii (m.in. London Jazz Festival), Norwegii (Match&Fuse Festival), Francji, Włoszech. Dotychczas ukazały się 2 płyty grupy: „Owls Are Not What They Seem” (2012) oraz „2” (2015), a także 2 splity dokumentujące trasy koncertowe po UK i Włoszech („Live 2013″ i „Remixed”). W sieci krążą też remixy wykonane dla i przez Owls, m.in. na albumie „PL2UA” czy też kilka wersji utworu „Black noise”, który zresztą mimo szorstkiego brzmienia stał się utworem tygodnia w łódzkim Radio Żak.
Przypis bibliograficzny
Suliński, Marcin i Cichocki, Piotr, “OWLS ARE NOT,” MÓZG archiwum, Dostęp 28 września 2021, https://archiwum.mozg.art.pl/items/show/220.
Relacje między zasobami

Zasób nie ma zdefiniowanych relacji