Przeskocz do głównej zawartości
Identyfikator
R10ZD137
Typ
Data
Tytuł
Tres.b
Temat
Etykiety

Tres.b

poszukiwane pamiątki

Opis

Très.b tworzą Polka – Misia Furtak i dwóch muzyków o europejsko-amerykańskich korzeniach Olivier Heim i Tom Pettit. Nazwa zespołu oznacza (z francuskiego) „bardzo.b” i jest odnośnikiem do muzyki klasy b - surowej i nieoszlifowanej.
Grupa Très.b, mimo iż liczy tylko trzech członków, jest prawdziwie międzynarodową formacją. Misia Furtak, która jest wokalistką i basistką pochodzi z Polski, perkusista Tom Pettit jest po połowie Duńczykiem i Anglikiem, z kolei gitarzysta Olivier Heim ma korzenie w Holandii i w USA.
Różne pochodzenie wpływa na odmienne inspiracje poszczególnych członków zespołu, co prowadzi do różnorodności i oryginalność ich muzyki.

Très.b zadebiutowali na polskim rynku muzycznym jesienią 2010 roku płytą "The Other Hand". Finalnego szlifu nadał jej w swym nowojorskim studio nadworny producent Nicka Cave'a - Victor Van Vugt, znany ze współpracy z The Bad Seeds czy PJ Harvey. Album zyskał bardzo pochlebne recenzje, a grupa została zaproszona do wzięcia udziału w pierwszej edycji projektu mającego na celu promocję polskiej muzyki eksportowej Don't Panic! We're From Poland.

Oficjalna strona:
http://www.tres-b.com/
Przypis bibliograficzny
Furtak, Misia, Heim, Olivier i Pettit, Tom, “Tres.b,” MÓZG archiwum, Dostęp 27 maja 2022, https://archiwum.mozg.art.pl/items/show/2420.
Relacje między zasobami

Zasób nie ma zdefiniowanych relacji