Przeskocz do głównej zawartości

13th MÓZG Festival: Pimpono Ensemble

13th MÓZG Festival: Pimpono Ensemble

Opis

Pimpono Ensemble to zespół z Kopenhagi składający się z młodych muzyków z Polski, Danii i Norwegii aktywnie działających na europejskiej scenie muzyki improwizowanej i alternatywnego jazzu.
Muzyka zespołu łączy w sobie punkową energię, wolność swobodnej improwizacji, ciekawość eksperymentu, piękne nostalgiczne melodie, noise i post rock w brzmieniu jazzowej orkiestry. W kompozycjach Szymona Gąsiorka awangarda spotyka pop kulturę.
Zarówno energetyczna muzyka, jak i kolektywnie wykrzykiwane krótkie teksty, niosą treść pełną młodzieńczego idealizmu, nonkonformizmu oraz marzeń.

Skład:
Jonas Due Steffensen - trąbka
Maciej Kądziela - saksofon altowy
Jędrzej Łagodziński - saksofon barytonowy
Rasmus Kjærgård Lund - tuba
Emil Palme - gitara
Franciszek Pospieszalski - kontrabas
Tomo Jacobson - kontrabas
Szymon Pimpon Gąsiorek - perkusja

Muzycy wchodzący w skład zespołu współpracują i występowali z takimi artystami i zespołami jak: The Love And Beauty Seekers, LOVE, I Love My Mother, Kresten Osgood, Jerzy Mazzoll, Adam Rudolph’s Go: Organic Orchestra, Jesper Zeuthen, Rudi Mahall, Tobias Delius, Albert Beger, Wadada Leo Smith, T.S. Høeg, Kasper Tranberg, Anders Christiansen, Thurston Moore, Jacob Anderskov i wieloma innymi.
Przypis bibliograficzny
Due Steffensen, Jonas i inni., “13th MÓZG Festival: Pimpono Ensemble,” MÓZG archiwum, Dostęp 26 października 2021, https://archiwum.mozg.art.pl/items/show/254.
Relacje między zasobami

Zasób nie ma zdefiniowanych relacji