Przeskocz do głównej zawartości
Typ
Tytuł
Krzysztof Ostrowski
Etykiety

Krzysztof Ostrowski

Krzysztof Ostrowski
Krzysztof "Freeze" Ostrowski  (fot. archiwum własne )

Opis

Freeze (Krzysztof Ostrowski) to bydgoski muzyk, instrumentalista i producent, najczęściej kojarzony z szeroko rozumianą sceną elektroniczną. Na jego artystyczną działalność wpływa mnogość doświadczeń związanych z dźwiękiem: wykształcenie muzyczne, lata
produkcji muzyki elektronicznej, audiofilska pasja, czy nawet... regularna gra w orkiestrze wojskowej.

Sprawnie porusza się w obrębie różnych form muzycznych i gatunków, takich jak m.in. techno, eksperyment, ambient, dub, jazz, kraut czy improwizacja. Szeroki, stale udoskonalany dobór instrumentarium i rozległa wyobraźnia artystyczna to znaki szczególne artysty, często skłaniającemu się ku eksperymentalnym i analogowym rozwiązaniom, takim jak użycie syntezatorów modularnych, samplowanie dźwięków z VHS, czy tworzenie wydawnictw kasetowych.

Występuje solowo, bądź w ramach audiowizualnego duetu Soundscape Mirror (z artystą wizualnym Tomem Skofem), jak i w różnych konfiguracjach  zazwyczaj związanych z bydgoską alternatywą wywodzącą się z klubu Mózg.

Wspólnie z Mateuszem Wysockim Fischerle tworzy duet IFS. Nagrywał i występował m.in. z Piotrem Cisakiem, Grzegorzem Pleszyńskim (Transmemories), improwizowaną orkiestrą Come Down to Earth.


Źródło: http://milieulacephale.com/artist/31/krzysztof-freeze-ostrowski-31/

W archiwum

2019-04-21 - Bromberg Calling No. 22
Przypis bibliograficzny
Ostrowski, Krzysztof, “Krzysztof Ostrowski,” MÓZG archiwum, Dostęp 2 grudnia 2021, https://archiwum.mozg.art.pl/items/show/2625.
Relacje między zasobami

Zasób nie ma zdefiniowanych relacji