Przeskocz do głównej zawartości
Identyfikator
PAW033
Typ
Data
Tytuł
13th MÓZG Festival: Ilia Belorukov & Gaudenz Badrutt
Współtwórca
Etykiety

13th MÓZG Festival: Ilia Belorukov & Gaudenz Badrutt

13th MÓZG Festival: Ilia Belorukov & Gaudenz Badrutt

Opis

Gaudenz Badrutt i Ilia Belorukov dopiero od niedawna tworzą jako duet, ale stoi za tym pewna historia. Po pierwszym spotkaniu w 2013 roku, w 2014 zagrali trasę po Rosji w trio z akordeonistą Jonasem Kocherem. W marcu 2016 roku Ilia razem z Alexandrem Markvartem przyjechali do Biel (gdzie mieszkają Gaudens i Jonas) na rezydencję w Espace Libre. Gaudenz i Ilia tworzą elektroakustyczną muzykę improwizowaną, która bada związek między ciszą i bardzo głośnymi dźwiękami oraz wszystkim co znajduje się pomiędzy. Używają akustycznych instrumentów jako kontekstu dla produkowania dźwięków i wykorzystują otoczenie jako część muzyki, którą tworzą.

Ilia Belorukov jest muzykiem pochodzącym z Sankt Petersburga. Tworzy w nurcie improwizacji, noise’u i muzyki elektroakustycznej. Jest członkiem różnych projektów, w których uczestniczą lokalni i zagraniczni muzycy. Współpracuje także z artystami, którzy działają w innych kierunkach muzycznych (od harcore’u, i metalu po akademicka muzykę współczesną) oraz tancerzami i malarzami i twórcami związanymi z teatrem. Ilia praktykuje eksperymentalne podejście do wydobywania dźwięku na saksofonie altowym przy użyciu przedmiotów. Korzysta także z elektroniki i innych instrumentów. Jest założycielem wytwórni Intonema i jednym z kuratorów wytwórni Spina!rec.

Gaudenz Badrutt (elektronika i komputer) rozpoczął swoją karierę jako pianista na scenie współczesnej muzyki klasycznej. Od prawie 20 lat tworzy jako muzyk elektronik w nurcie muzyk improwizowanej i eksperymentalnej. Jest znany głównie jako członek duetu strøm (z Christianem Müllerem), a także duetu z Jonasem Kocherem. Jego muzyka charakteryzuje się bardzo instrumentalnym wykorzystaniem komputera/live samplingu i elektroniki. Tworzy kompozycje elektroniczne i instalacje audio i wideo.
Przypis bibliograficzny
Belorukov, Ilia i Badrutt, Gaudenz, “13th MÓZG Festival: Ilia Belorukov & Gaudenz Badrutt,” MÓZG archiwum, Dostęp 8 grudnia 2021, https://archiwum.mozg.art.pl/items/show/265.
Relacje między zasobami

Zasób nie ma zdefiniowanych relacji