Przeskocz do głównej zawartości

Bromberg Calling No. 15

Bromberg Calling No. 15

Opis

Czy ktoś w ogóle czyta te bardzo długie opisy, które wymyślamy na rzecz każdego wydarzenia? Czy jeszcze kogolwiek interesują skryte, niezwiązane z karierą artystyczną detale nt. występujących danego wieczora? Może nie? Może wystarczy nie pisać nic? Patrząc po statyskach tego wydarzenia, zdawać by się mogło, iż doszliśmy do punktu w którym nie ma potrzeby informowania o tym co będzie. Wytworzyło się między nami zaufanie do siebie. My zrobimy, wy będziecie i będzie super. Jednakże bez napisania tekstu, w razie porażki, zawsze mieli byśmy jeden element więcej sobie do zarzucenia, więc może profilaktycznie warto jednak trochę objaśnić.

Jak zdążyliście Państwo z pewnością zauważyć, naszymi głównymi gośćmi na 15 edycji BC są Panowie z Technosoul, którzy wystąpią na naszej czarnej korzystając z lokalnego wsparcią Freeze oraz Qba Janicki.
Czego mogliście nie zauważyć to, że dzień wcześniej odbywa się Pierwszy Bydgoski Salon Ambientu, na którym pojawią się również ci sami Panowie w otoczeniu lokalnych twórców oraz ukraińskiej producentki o pseudonimie Poly Chain. Powielanie się składów nie jest przypadkowe, bowiem ekipa Technosoul od lat zajmuje się także promowaniem i organizacją wielu eksperymentalnych, ambientowych, zarówno elektronicznych jak i elektro-akustycznych wydarzeń, czy to w ramach festiwalu Up To Date Festival czy też poza nim. Korzystając z faktu, iż mamy dużo wolnego czasu, postanowiliśmy umiejscowić te dwa wydarzenia obok siebie, aby zaprezentować Państwu skrajnie odmienne twarze artystów w ramach dwóch odmiennych wydarzeń. Ponad to, bydgoski kolektyw Soundscape Mirror, przygotuje na obydwa wydarzenia instalacje multimedialną, która również zaprezentuje dwa odmienne oblicza swojej formy. Dni te jednakże nie upłyną nam tylko pod znakiem ambientu i techno, bowiem na białej sali wyasygnowaliśmy specjalną przestrzeń dla fanów wolniejszych beatów z gatunku soul, hip hop, mad hop, glitch, future funky etc. gdzie przez całą noc kręcić winylowymi plackami będą Paulo B.O.K, DJ KEBS, Mateusz Nóż oraz Soulitary.

Zapraszamy więc na cały długi weekend do Mózgu. Można z niego niemalże nie wychodzić, aby z BC udać się prosto na cmentarz. Do zobaczenia!

Przypis bibliograficzny
Essence i inni., “Bromberg Calling No. 15,” MÓZG archiwum, Dostęp 27 maja 2022, https://archiwum.mozg.art.pl/items/show/2684.
Relacje między zasobami

Zasób nie ma zdefiniowanych relacji