Przeskocz do głównej zawartości
Identyfikator
MF0106
Typ
Data
Tytuł
Yvonne Troxler & Matthew Gold

Yvonne Troxler & Matthew Gold

 Yvonne Troxler & Matthew Gold
Yvonne Troxler i Matthew Gold  (fot. Łoboda, Artur )

Opis

Koncert w ramach Pierwszego Festiwalu Muzyka z Mózgu.

Opis Festiwalowy

Pianistka Yvonne Troxler występuje indywidualnie i w zespołach muzyki kameralnej w Europie i Ameryce Pn. Jej repertuar obejmuje zarówno muzykę klasyczną, jak i muzykę współczesną. Ważną rolę w jej pracy odgrywa interpretacja muzyki współczesnej i współpraca z takimi kompozytorami jak: Thomas Kessler, Thomas Lauck, Wolfgang Heiniger i Daniel Schnyder. Zrealizowała wiele prawykonań muzyki współczesnej oraz nagrań radiowych i telewizyjnych. Yvonne Troxler studiowała w Szwajcarii u Karla Engela, Petera Eflera i Mieczysława Horszowskiego oraz w Stanach Zjednoczonych u Leonarda Hokansona. Pianistka przebywała w Pradze na stypendium mozartowskim, obecnie mieszka w Nowym Yorku.

Matthew Gold bierze udział w wielu twórczych projektach jako solista i muzyk kameralny. Koncentrując się głównie na Nowej Muzyce, grał regularnie z takimi grupami jak: Sequitur, S.E.M. Ensemble, Aspen Contemporary Ensemble, Ahn Trio i Da Camera z Houston. Występował na Summergarden organizowanych przez Museum of Modern Art. w Nowym Jorku, na festiwalu Nowej Muzyki Three Two, na Norfolk Contemporary Festival, oraz w takich klubach jak Kitchen i Knitting Factory. Występuje także regularnie z American Symphony Orchestra i na Broadwayu. Gold ukończył ostatnio studia w Julliard School, gdzie był studentem Daniel Druckmana. Obecnie studiuje fakultatywnie w Bloomingdale School of Music i nagrywa dla EMI i Koch International.

Przypis bibliograficzny
Troxler, Yvonne i Gold, Matthew, “ Yvonne Troxler & Matthew Gold ,” MÓZG archiwum, Dostęp 26 października 2021, https://archiwum.mozg.art.pl/items/show/2719.
Relacje między zasobami

Zasób nie ma zdefiniowanych relacji