Przeskocz do głównej zawartości
Identyfikator
TP022
Typ
Data
Twórca
Tytuł
Tupot Poetycki 22
Kolekcja
Etykiety

Tupot Poetycki 22

Tupot Poetycki 22

Opis

Slam + instalacja słowno - muzyczna

Krótko? Dwudziesta druga odsłona imprezy, czyli kolejny pojedynek slamerski w Bydgoszczy wchodzący w skład eliminacji do Drugie Ogólnopolskie Mistrzostwa Slamu Poetyckiego oraz instalacja w solowym wykonaniu Łukasza Jędrzejczaka, który z dźwiękową oprawą zaprezentuje fragmenty powieści Nawet psy" Johna McGregora.

SLAM

Pojedynek poetów. Pojedynek nie-poetów. Poezja dzisiaj. Publiczność w jury. Zasłuchanie, zaśmianie i wciąż wiosenne przesilenie.

Zasady? Poeta, w każdej rundzie ma 3 minuty • nie używa rekwizytów, ani muzyki • performuje swój własny tekst.

To publiczność decyduje kto jest najlepszy, a zwycięski poeta otrzymuje nagrodę pieniężną w wysokości 100 PLN.

Każdy może zgłosić się aby wziąć udział, wystarczy wysłać maila na vive_memor@vp.pl albo wpisać na listę przed wydarzeniem (pamiętajcie, że ilość miejsc jest ograniczona).

INSTALACJA

Tym razem pomysłodawcą oraz wykonawcą instalacji będzie Łukasz Jędrzejczak aka David Yow aka Caffeine Sheiks aka Twix. Muzyk i performer w atmosferze zadumy i skupienia zaprezentuje fragment powieści „Nawet psy” autorstwa brytyjskiego pisarza Johna McGregora. Tekst czytany na żywo okraszony zostanie dźwiękowym podkładem, będącym wypadkową elektroniki, elektroakustyki i muzyki psychodelicznej, opartej na rytmie i pulsie.

John McGregor urodził się na Bermudach, dorastał w Norwich i Thetford. Debiutował w 2002 powieścią If Nobody Speaks of Remarkable Things. Kolejną powieść opublikował w 2007, w 2010 ukazała się trzecia, przetłumaczona m.in. na język polski, Nawet psy. Jej akcja rozgrywa się współcześnie w nieznanym z nazwy angielskim mieście, bohaterami są ludzie z marginesu społecznego: narkomani, alkoholicy, drobni przestępcy i bezdomni. W 2012 ukazał się pierwszy zbiór opowiadań jego autorstwa. Obecnie mieszka w Nottingham.

Łukasz Jędrzejczak

Urodzony w 1985 w Bydgoszczy artysta dźwiękowy. Współtworzy takie zespoły, jak: T'ien Lai, Alameda 5 (Alameda Organisation) czy efemeryczny duet Mina. Gra na: syntezatorach, organach, samplerach, efektach, automatach perkusyjnych oraz perkusjonaliach.

Od czasu do czasu jest także wokalistą i autorem tekstów piosenek. Kolekcjonuje stare nagrania z muzyką z Afryki oraz Azji. Interesuje go field recording. W 2017 roku wraz z Rafałem Kołackim oraz Elżbietą Schulz wydał kolekcję nagrań terenowych zarejestrowanych w Marrakeszu.

Od 2016 roku zajmuje się także tworzeniem muzyki do spektakli teatralnych („Popołudnie Fauna” w reżyserii Dominiki Knapik, „Strach zżerać duszę” w reżyserii Agnieszki Jakimiak).

Wybrana dyskografia:

• T'ien Lai "Da'at" (MonotypeRec., 2013)

• T'ien Lai "RHTHM" (Monotype Records, 2015)

• Alameda 5 "Duch Tornada" (Instant Classic, 2015)

• Kołacki / Schulz / Jędrzejczak "Sawt / Sur (mixtape)" (BDTA, 2017)

• So Slow "Dharavi" (Instant Classic, 2014)

• So Slow "Nomads" (Instant Classic, 2016)

• Duży Jack "Uczucia" (Lado ABC, 2016)

• Sora! "Sora!Sora!Sora!" (spookrecords, 2007)"

Przypis bibliograficzny
Szmidt, Zuzanna, “Tupot Poetycki 22,” MÓZG archiwum, Dostęp 23 maja 2022, https://archiwum.mozg.art.pl/items/show/288.
Relacje między zasobami

Zasób nie ma zdefiniowanych relacji