Przeskocz do głównej zawartości
Typ
Data
Tytuł
SHORT WAVES – Festiwal Polskich Filmów Krótkometrażowych
Event Type
pokaz filmów krótkometrażowych
Kolekcja

SHORT WAVES – Festiwal Polskich Filmów Krótkometrażowych

poszukiwane pamiątki

Opis

Przygotujcie się na odbiór krótkich fal polskiego kina!
Festiwal SHORT WAVES w 2011 roku już po raz trzeci wyśle w ogólnopolski i międzynarodowy eter swój sygnał. W programie: 11 najciekawszych polskich produkcji krótkometrażowych: fabuły, dokumenty, animacje, wideo-art i teledyski.
Głównym celem organizowanego przez poznańską Fundację Ad Arte Festiwalu jest prezentacja i promocja polskiego kina krótkometrażowego w kraju oraz za granicą. Short Waves między 24 marca a 16 kwietnia 2011 odwiedzi ponad 30 polskich miast, a także Berlin, Dublin, Londyn, Monachium, Porto i Żylinę. Widownia w każdym z miast będzie mogła wziąć udział w głosowaniu, w wyniku którego wyłoniony zostanie zwycięzca. Główna Nagroda Festiwalu to 10 000 złotych. Ponadto w tym roku po raz pierwszy zostanie przyznana nagroda Short Waves PRO w wysokości 5 000 PLN – ufundowana przez Prezydenta Poznania, miasta, które na trzy festiwalowe tygodnie stanie się Stolicą Polskiego Krótkiego Metrażu.
W marcu i kwietniu nastawcie odbiorniki na SHORT WAVES!

Więcej informacji na stronie www.shortwaves.pl

W PROGRAMIE:
1. Galeria
Robert Proch / 5′ / ASP Poznań / 2010
Dynamiczny film, wychodzący naprzeciw komercji i konsumpcjonizmowi. Weekendowi klienci zagubieni w olbrzymim centrum handlowym…

2. Bryły życiorysów
Norman Leto / 15′ / 2010
Filmowa zagadka. Pośród kształtów, które czasem przypominają Obcego, czasem wylany na wodę wosk, rozgrywa się opowieść o skomplikowanych ludzkich losach.

3. Poszukuję pewnej osoby
Janusz Kojro / 4′ / Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „Ę” / 2010
Jak się spotkać w wielkim mieście? Czasem pomagają serwisy ogłoszeniowe… kilka osób w różnym wieku i różnej płci, bezpretensjonalnie o straconych okazjach i szansach na „coś”.

4. Zmartwychwstanie
Klara Kochańska / 20′ / PWSFTviT / 2011
Psychodrama rozegrana w wielkanocnej scenerii. Udział biorą: ona, on i ten trzeci… ojciec. Czechowowsko gęsta atmosfera z obowiązkowym wystrzałem strzelby.

5. Penne God – SzaZa
Maciej Puczyński, Karolina Karwan, Paweł Szamburski, Patryk Zakrocki, Piotr Szamburski / 5′ / 2009
„Muzyka płynie”, mówimy. Ale – w basenie? Zobaczcie, jak w teledysku grupy SzaZa odrealniona, podwodna przestrzeń powoli napełnia się dźwiękami i… elementami wyposażenia wnętrz.

6. Luiza Hert
Aga Woszczyńska / 9′ / PWSFTviT / 2011
Talent można znaleźć w najmniej spodziewanym miejscu… Spojrzenie za teatralne kulisy; portret niezwykłej Luizy Hert.

7. Sampled Room
Mateusz Zdziebko / 2′ / 2011
Impresja o nieoczywistej relacji między dźwiękiem a instrumentem. Symfonia na kieliszek, sprężynkę i… stringi.

8. Drakula
Piotr Bosacki / 10′ / 2010
Atak na formę i narrację, zderzenie z historią, rozumem i percepcją. Proces powstawania myśli w czasie rzeczywistym, ścieżka poznawcza przez ludzkie ciało i umysł, wsparta minimalistyczną animacją.

9. Weight
Anna Turowska / 1′ / 2011
Animowana miniatura z pouczającym przesłaniem. Wiatrak kontra piętrzące się anonimowe budowle.

10. Przez szybę
Igor Chojna / 14′ / PWSFTviT / 2009
Kiełbasa, alkohol i disco-polo… Wizyta na polskiej prowincji. Młody chłopak przyjeżdża na pogrzeb ciotki, angażując się nie tylko w pożegnalne rytuały, ale i… flirt.

11. The Drug
Mateusz Witkowski / 5′ / 2011
Pulsująca kojącymi rytmami przestrzeń kosmosu. Głęboką czerń gwiaździstego nieba rozświetlają tajemnicze fluoroscencyjne kształty… Zdobywca nagrody w konkursie na teledysk do piosenki grupy Royksopp.
Przypis bibliograficzny
“SHORT WAVES – Festiwal Polskich Filmów Krótkometrażowych,” MÓZG archiwum, Dostęp 5 grudnia 2021, https://archiwum.mozg.art.pl/items/show/550.
Relacje między zasobami

Zasób nie ma zdefiniowanych relacji