Przeskocz do głównej zawartości
Typ
Data
Tytuł
"moskitiera" reż. augusti vila
Event Type
pokaz filmu
Etykiety

"moskitiera" reż. augusti vila

poszukiwane pamiątki

Opis

Klub „Krytyki Politycznej” w Bydgoszczy oraz klub Mózg zapraszają na film „Moskitiera” (reż. Augusti Vila). Film opowiada historię zamożnej, miejskiej rodziny, uwięzionej w małym świecie, jaki sobie zbudowała. Każdy z jej członków żyje w ciągłym poczuciu winy. Rodzice, którzy się pobrali, urodził się syn, z którym po latach nie wiadomo co zrobić, czym zająć. Chłopak czuje się odpowiedzialny za wszystko co żyje, zwłaszcza opuszczone psy i koty, które znosi do domu.
Fantastyczna rola Geraldine Chaplin – niemej, autystycznej kobiety przyglądającej się poczynaniom tej rodziny. Postać grana przez Chaplin jest jak jeden z przygarniętych psów – jest jedzenie, jest picie, jest toaleta – na tym wspólne życie się kończy. „Moskitiera” to solidna, dobrze poprowadzona historia, osadzona w interesujących czasach. Inteligentna i dowcipna. Dialogi podlane absurdalnymi zdarzeniami i sytuacjami.

Nagrody:

Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Karlowych Warach 2010 – Najlepszy Film – Kryształowy Globus

Reżyseria i scenariusz: Agusti Vila, zdjęcia: Neus Ollé-Soronellas, muzyka: Alfons Conde, obsada: Emma Suárez – Alícia, Eduard Fernández – Miquel, Martina Garcia – Ana, Fermí Reixach – Robert, Geraldine Chaplin – María, Anna Yzcobalzeta – Raquel, Alex Batllori -
Sergi, Marcos Franz -Lluís

Czas: 95 min, produkcja: Hiszpania 2010, gatunek: komedia, dramat

Trailer:
www.youtube.com/watch?v=FCb037K1ySg
Przypis bibliograficzny
“"moskitiera" reż. augusti vila,” MÓZG archiwum, Dostęp 22 września 2021, https://archiwum.mozg.art.pl/items/show/567.
Relacje między zasobami

Zasób nie ma zdefiniowanych relacji