Przeskocz do głównej zawartości
Typ
Data
Tytuł
The Cuts
Temat
Event Type
koncert
Etykiety

The Cuts

poszukiwane pamiątki

Opis

Electro-rockowe grupa The Cuts przygotowuje swój trzeci album. Przed premierą nowej płyty zespół zagra sześć koncertów, na których, oprócz tak znanych utworów jak „Pokój na jedną noc”, „Smutna dziewczyna” czy „Anastazja”, zespół wykona wybrane utwory z nowej płyty. Jeden z sześciu prapremierowych koncertów odbędzie się w 8 października w bydgoskim klubie Mózg.

The Cuts to Przemek Zdunek (wokal, bas, gitara), Tom Horn (syntezatory, programowanie, chórki), Tomasz Tomaszewski (gitara, chórki). The Cuts tworzy muzykę electro z domieszką gitarowego indie-rocka.

Zespół powstał w roku 2006 w Pile. Po dwóch latach spędzonych na tworzeniu piosenek, koncertowaniu i pracy w studio, w styczniu 2008 roku grupa podpisała kontrakt płytowy z wytwórnią SP Records.

Współpraca z wydawnictwem zaowocowała wydaniem ich debiutanckiej, polsko-angielskiej płyty „Syreny nad miastem” 3 marca 2009 roku.

The Cuts ma za sobą sporo koncertów, zarówno klubowych, jak i przed wielotysięczną publicznością. W lipcu 2008 roku zespół wystąpił w sopockiej Operze Leśnej na organizowanym przez telewizję POLSAT festiwalu TOPtrendy 2008. W roku 2009 zespół wystąpił na 46. Krajowym Festiwalu Piosenki w Opolu, gdzie na koncercie „Premiery” zagrał utwór „Pokój na jedną noc”. Utwór „Pokój na jedną noc” zajął 4 miejsce w plebiscycie słuchaczy Polskiego Radia Euro na najlepsze utwory roku 2009 pt. „Nadaje się! 2009″. The Cuts jest także zdobywcą wyróżnienia w plebiscycie „CZŁOWIEK ROKU 2008″ w dziedzinie „Kultura”, przyznawanego przez dziennikarzy grupy wydawniczej Polskapresse. 1 października 2010 ukazała się druga płyta zespołu, pt. „Czarny Świat”. Płytę promował singiel „Anastazja”, który między innymi znalazł się na, wydanej przez Polskie Radio “Czwórka”, pierwszej w Polsce składance wydanej na pendrive’ie. Rok 2010 to dwie duże trasy koncertowe i ponad pięćdziesiąt koncertów The Cuts w całej Polsce. W lutym 2011 roku do stacji radiowych i telewizyjnych trafił kolejny singiel i teledysk The Cuts – „Martwy Kwiat”. W marcu 2011 zespół otrzymał statuetkę SYRIUSZ 2011 – Nagrodę Prezydenta Miasta Piły w kategorii Sukces Kulturalny Roku.

W lipcu 2011 zespół wystąpił na festiwalu Castle Party. Obecnie The Cuts pracuje nad trzecią płytą, której premiera jest planowana na styczeń 2012 roku.
Przypis bibliograficzny
“The Cuts,” MÓZG archiwum, Dostęp 29 listopada 2021, https://archiwum.mozg.art.pl/items/show/602.
Relacje między zasobami

Zasób nie ma zdefiniowanych relacji