Przeskocz do głównej zawartości
Typ
Data
Tytuł
John Cage Year 2012 (odsłona 5) Warsztaty Improwizacji dla Dzieci
Event Type
warsztaty
Kolekcja
Etykiety

John Cage Year 2012 (odsłona 5) Warsztaty Improwizacji dla Dzieci

poszukiwane pamiątki

Opis

W ramach projektu Johna Cage Year 2012 organizujemy zajęcia dla najmłodszych, którzy są, rzecz jasna, najbardziej otwarci na eksperyment i wszelkie niestandardowe zachowania.
Celem warsztatów jest wprowadzenie dzieci w świat muzyki poprzez swobodną, niczym nieskrępowaną ekspresję dźwiękową. Spróbujemy nauczyć dzieci obcowania z instrumentami muzycznymi oraz wyrażania przy ich pomocy swoich emocji. Postaramy się pokazać dzieciom, że prawdziwa muzyka nie jest niczym ograniczona, a tworzenie jej może stać się czystą przyjemnością. Pokażemy, że muzykę można wyklaskać, wytupać, wykrzyczeć, wyszeptać. Będziemy się starali samodzielnie wykonać instrumenty. Otworzymy się również na kontakt z najbardziej pierwotną materią plastyczną – ziemią.

Informacje praktyczne:
- zapisy pod adresem mailowym: danielmackiewicz@wp.pl lub telefonicznie: 661574508
- maksymalna ilość uczestników – 30 osób (decyduje kolejność zgłoszeń)

O szczegółach technicznych wyślemy indywidualne powiadomienia do osób, które zgłoszą swój udział.

Prowadzący:

Qba Janicki - muzyk, kompozytor, student ostatniego roku Akademii Muzycznej w Krakowie. Współtworzy kilkanaście projektów muzycznych oscylujących w granicach muzyki elektronicznej oraz improwizowanej.

Daniel Mackiewicz – muzyk, urodzony w Bydgoszczy. Współtworzył / współpracował z wieloma artystami z kręgu muzyki improwizowanej (m.in. Sing Sing Penelope, Maestro trytony, Variete), komponował muzykę do filmów i spektakli teatralnych. Prowadził warsztaty wprowadzające dzieci w świat i.

Albertina Viegas – artystka wizualna pochodząca z Timoru Wschodniego i z Australii, obecnie mieszkająca w Polsce i pracująca jako pedagog.
Przypis bibliograficzny
Janicki, Qba, Mackiewicz, Daniel i Viegas, Albertina, “John Cage Year 2012 (odsłona 5) Warsztaty Improwizacji dla Dzieci,” MÓZG archiwum, Dostęp 8 grudnia 2021, https://archiwum.mozg.art.pl/items/show/697.
Relacje między zasobami

Zasób nie ma zdefiniowanych relacji