Przeskocz do głównej zawartości
Event Type
koncert, sylwester, dj set
Etykiety

WONDERLAND (SYLWESTER) 2012/2013 - MÓZG/POMORZANIN

poszukiwane pamiątki

Opis

NA WSTĘPIE: PROSIMY WSZYSTKICH O CZYTANIE CAŁOŚCI OPISU ORAZ PRZESŁUCHANIE WSZYSTKICH PROPOZYCJI ARTYSTYCZNYCH NA TEN WIECZÓR.

Pierwsza edycja cyklu poświęconego przemienianiu codziennej przestrzeni klubowej w niespotykaną krainę pełną dźwięku, scenografii oraz instalacji. Oczywiście z racji, iż to sylwester odbywać się będzie zabawa, jednakże w zupełnie innej formie i kompletnie innym otoczeniu niż zwykle. Przy głównym wejściu do klubu znajdują się tylne drzwi do starego kina Pomorzanin. W korytarzu opuszczonego kina, który zostanie zamieniony w psychodeliczny las, będzie można posłuchać muzyki elektronicznej w najróżniejszej formie. Od delikatnego ambientu po skoncentrowane, precyzyjne gatunki minimalistyczne. W sali czarnej zwanej również koncertową odbywać się będą wszystkie występy muzyczne na żywo o szerokiej gamie stylistycznej. Na rozpoczęcie wieczoru na scenie pojawi się kwartet smyczkowy złożony ze stałych bywalców klubu, który wprowadzi gości do naszych wnętrz intonując kwartety Haydna i Mozarta. Następnie na scenie pojawi się zespół CHŁOPCY KONTRA BASIA. Dla rozhulania publiki, bo w końcu to sylwester, zagra zespół SZREDER AND THE GHOSTRIDERS, który w energetyczny sposób przywoła klimaty brudnego rocka. Jako ostatnia na scenie pojawi się Basia Polańska. DJka, która bez problemu uzyskała "Cetryfikat Autentyczności DJa Leszka". Osoba, której muzyczne zainteresowania są tak szerokie, że nie jesteśmy w stanie ich opisać.

Pozostałe pomieszczenia zostaną przekształcone w dziwaczne, pełne halucynacyjnych wizji światki, które wypełni muzyka elektroniczna (ambient, minimal, experimental) lub instalacje, także interaktywne, których przybyli goście będą mogli używać. Wszystkie pomieszczenia będą miały z góry nadany cel, co oczywiście może ulec zmianie w trakcie trwania wieczoru.

Przygotujemy także specjalny zestaw żywieniowy dla wszystkich w tej krainie składający się z bogatej selekcji przekąsek śródziemnomorskich (sery, sałaty, suszone mięsiwa etc.) oraz kilku pozycji klasycznych poprawiających stan ludzkiego organizmu: barszcz, krokiecik, ogóreczek etc. Jedzenia przez całą noc na pewno nie zabraknie.

Będzie to wieczór jakiego jeszcze nie było w tym mieście.

WYSTĄPIĄ:

Scena główna:
- KWARTET SMYCZKOWY
- CHŁOPCY KONTRA BASIA
- SZREDER AND THE GHOSTRIDERS
- BASIA POLAŃSKA

Kino Pomorzanin:
- PIOTR CISAK AKA KEPA YEW
- TOMASZ SROCZYŃSKI
- QBA JANICKI
- GRZEGORZ PLESZYŃSKI

Zapraszamy!
Przypis bibliograficzny
Polańska, Basia i inni., “WONDERLAND (SYLWESTER) 2012/2013 - MÓZG/POMORZANIN,” MÓZG archiwum, Dostęp 28 września 2021, https://archiwum.mozg.art.pl/items/show/710.
Relacje między zasobami

Zasób nie ma zdefiniowanych relacji