Przeskocz do głównej zawartości

DYMNY/TRILLA/GADECKI

DYMNY/TRILLA/GADECKI

Opis

Michał Dymny jest muzykiem improwizatorem. Gra na gitarze elektrycznej, na której wykształcił indywidualny styl oparty między innymi na technikach sonorystycznych i preparacjach instrumentu. Współuczestniczył w przedsięwzięciach organizowanych przez krakowski kolektyw Improvising Artists, a także w projektach o nazwie „Entropy” oraz „Process – Laboratory of Intuition”. Współpracuje z improwizatorami z wielu krajów, brał udział w festiwalach: Audio Art, Unsound, Sound Exchange, PAFME Festival, Paprika Jam (festiwal improwizacji), Laboratorium Intuicji, 2nd RELATIVE (CROSS)HEARINGS FEST w Budapeszcie, Art-Camp w Jászberény i innych. W latach 2008-2009 organizował Open Sessions – otwarte sesje muzyki swobodnie improwizowanej wraz z klubem Święta Krowa w Krakowie oraz Radiem Art. Obecnie angażuje się w liczne inicjatywy związane z improwizacją kolektywną, współtworzy zespół Nucleon i HiQ oraz komponuje muzykę teatralną i filmową, działając między innymi w grupie Sound Ensemble. Ukończył filmoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Tomasz Gadecki ostanie lata poświęcił się szeroko rozumianej muzyce improwizowanej (Olbrzym i kurdupel, duet ze Sławkiem Lewym, trio CTR w składzie Rafał Mazur , Conor Muray, Tomasz Gadecki) w takim jej aspekcie gdzie komponowanie jest tożsame z wykonaniem i jest niepowtarzalne. Swoją miłość do muzyki wyssał z mlekiem matki. Początkowo grał w orkiestrze dętej w swojej parafii – lata 80 te, na puzonie. Jednak saksofon był marzeniem które zaczęło się realizować w szkole średniej oraz w domu kultury w Gdyni. Średnia szkoła muzyczna oraz fascynacja jazzem to okres studiów. Wieczny poszukiwacz prawdy do ostatniego dźwięku. Wraz z zespołem Bikomutant – zostaje laureatem konkursu zespołów alternatywnych organizowanym przez krakowską Alchemię pod nazwą Dachowanie. W 2007 r zakłada wspólnie z Marcinem Bożkiem zespół -”Olbrzym i Kurdupel” . W lutym 2008 roku wydają wspólnie pierwszą autorską płytę z muzyką improwizowaną pod tytułem „Frrrrrrrrrr…”W kwietniu 2012 ukazała się druga płyta duetu pod tytułem „Six Philosophical Games”. Tomasz Gadecki brał udział w następujących przedsięwzięciach muzycznych – Zespoły: Orkiestra Dęta Parafii O.O. Franciszkanów w Gdyni, Orkiestra Dęta Stoczni Gdynia, Orkiestra DK w Gdyni, „Słoń”, „Chwalmy Pana” , duet z Piotrem Manią , duet z Jackiem Mazurkiewiczem ,”Jazzmassacra „,”Bikomutant” , „Olbrzym i Kurdupel” ,Ikenga Drummers, Contemporary Noise Sextet – podaczas Warsaw Summer Jazz Days (2011), Groont Ansamble, Dzidzia – Marcin Zabrodzki, Walkirie Saxofonowe Zwierzęta. Wspólnie z Mikołajem Trzaską oraz Rafałem Mazurem stworzyli zespół „Czary mary” podczas Off Jazz festiwal w Tczewie w (2011). Grał z wieloma muzykami między innymi Sławas Lewy, Tomasz Sowiński, Kuba Staruszkiewicz, Przemek Dyjakowski. Współpracuje z Teatrem Wybrzeże w Gdańsku jako saxofonista w spektaklu „Sprawa operacyjnego rozpoznania”. Współpraca z Prof. Robertem Knuthem, Anną Kalwajtys w przedsięwzięciach performatywnych. W 2011 roku wziął udział w warsztatach oraz koncercie wspólnie z muzykami Ray Dickaty, Jaime Harding, Joanna Kuźma, Michał Goran Miegoń, Piotr Pawlak, Antoni Budziński, Borys Kossakowski, Artur Tobolski, Tomasz Żukowski, Kamil Szuszkiewicz, -wall of sound, space-rock, shoegaze, spacenoisefuckingamazingpsychadelictrip, czyli Pure Phase Ensemble a w sierpniu ukazała się płyta pod tym samym tytułem. Gra w zespole Dreadles Lions – kultowym przedstawicielu gatunku Reggae.

Vasco Trilla Gomes Dos Santos zaczął grać na perkusji w wieku 19 lat, początkowo, interesował się głównie gatunkami takimi jak progressive rock i metal. Stopniowo, jego upodobania zaczęły zmierzać w kierunku jazzu i awangardowej improwizacji. Uczył się u różnych osób, m. in. Aldo Caviglia, Jo Krause i Marcelo Gueblon. Jednak w głównej mierze jest samoukiem. Grał w wielu zespołach, próbował wielu różnych gatunków muzyki: death metal, progressive rock, jazz, pop itp. Potrafi także grać na instrumencie zwanym tabla. Stara się wkomponować tablę w zestaw perkusyjny, ale także gra na nim solo. Obecnie, aktywnie udziela się w Barcelonie na scenie wolnej muzyki, gdzie próbuje stosować niekonwencjonalnie techniki gry na zestawie perkusyjnym.
Występował w wielu krajach: Francja, Niemcy, Austria, Włochy, Polska, Chorwacja, Serbia, Albania, Grecja, Portugalia.
Obecnie współpracuje z:
Planeta Imaginario ( progressive-jazz-rock): A Cuneiform Records artist(cuneiformrecords.com)
Filthy Habits Ensemble( frank zappa music band mixed with free improve and conductions)
Ourang Medan (Trombone-baritone sax and srums trio /free-jazz-impro-rock): Discordian records
October Equus( chamber/R.I.O/prog) : alt rock records
Alfonsina y el mal: sax/ drums duo free impro
Machacachakras: jazz-metal-fusion quintet
Outer zone: jazz-core-chamber rock
Przypis bibliograficzny
Gadecki, Tomasz, Dymny, Michał i Trilla, Vasco, Gomes, Dos, Santos, “DYMNY/TRILLA/GADECKI,” MÓZG archiwum, Dostęp 19 września 2021, https://archiwum.mozg.art.pl/items/show/740.
Relacje między zasobami

Zasób nie ma zdefiniowanych relacji