Przeskocz do głównej zawartości
Typ
Data
Tytuł
PLENEROWE KINO W MÓZGU - Arnost Lustig / Batman na przejściu granicznym / Katarzyna Wielka
Event Type
pokaz filmów,
Etykiety

PLENEROWE KINO W MÓZGU - Arnost Lustig / Batman na przejściu granicznym / Katarzyna Wielka

PLENEROWE KINO W MÓZGU - Arnost Lustig / Batman na przejściu granicznym / Katarzyna Wielka

Opis

Arnost Lusting

„Człowiek tak długo jest nieśmiertelny, jak długo żyje w pamięci innych” powiedział z krzywym uśmiechem zmarły niedawno światowej sławy pisarz Arnošt Lustig. Przy pomocy jego osławionego poczucia humoru i towarzyszących mu przyjaciół, Václava Havla, Miloša Formana, Ivana Passera i Jiří Menzla córka pisarza Eva Lustigová kreśli portret ocalałego z Holocaustu artysty z jego ogromnym talentem, szczęściem i wielkim apetytem na życie. Arnošt Lustig był czołową postacią Praskiej Wiosny w 1968 r., a potem znalazł się wraz z rodziną na politycznym wygnaniu w Izraelu, dawnej Jugosławii i Stanach Zjednoczonych. Powrócił do Pragi dopiero w 1989 r. W filmie widzimy człowieka o nadzwyczajnym charakterze, który ujawnia, co naprawdę liczy się w czasach wojny i pokoju.

Batman na przejściu granicznym

Izraelski i palestyński samochód utknęły w korku przed barierą przy wjeździe do Jerozolimy od strony Morza Martwego. Yuval i Mahmoud, mają sześć lat i uważają, że znacznie przyjemniej jest spędzać czas na wspólnej zabawie. Sprawy się komplikują, gdy ojciec Mahmouda chce zmienić pas, a ojciec Yuvala, usiłując nie dopuścić do tego, uderza w jego samochód. To, co zaczęło się jako gra, staje się prawdziwą bitwą o plastikową figurkę Batmana.

Katarzyna Wielka

Katarzyna, młoda kobieta z Mołdawii, odpowiada na atrakcyjne ogłoszenie o pracy za granicą. Otrzymuje bilet na samolot, przylatuje do Izraela i znajduje się w Tel Awiwie, nie mając pojęcia o oczekującym ją okrutnym losie.
Przypis bibliograficzny
“PLENEROWE KINO W MÓZGU - Arnost Lustig / Batman na przejściu granicznym / Katarzyna Wielka,” MÓZG archiwum, Dostęp 25 września 2021, https://archiwum.mozg.art.pl/items/show/762.
Relacje między zasobami

Zasób nie ma zdefiniowanych relacji