Przeskocz do głównej zawartości
Typ
Data
Tytuł
PLENEROWE KINO W MÓGZU - W poszukiwaniu straconego dzieciństwa / Szukając gwiazd / Katarzyna Wielka
Etykiety

PLENEROWE KINO W MÓGZU - W poszukiwaniu straconego dzieciństwa / Szukając gwiazd / Katarzyna Wielka

PLENEROWE KINO W MÓGZU - W poszukiwaniu straconego dzieciństwa / Szukając gwiazd / Katarzyna Wielka

Opis

W poszukiwaniu straconego dzieciństwa/ In Search of a Lost Childhood

Jego tragicznie krótkie życie zostało podsumowane tak: „Urodził się jako Austriak, żył jako Polak i umarł jako Żyd”. Bruno Schulz, czczony jako „polski Kafka”, zostawił po sobie skromną ilość prac, a wiele z jego zjawiskowych rysunków i obrazów uznano za zaginione. Po II wojnie światowej Bruno Schulz został prawie zapomniany. Obecnie książki Schulza wydawane są w ponad trzydziestu językach. Polscy, ukraińscy, izraelscy i niemieccy artyści strzegą jego spuścizny w rodzinnym Drohobyczu na Ukrainie. Film pokazuje, dlaczego ludzie na całym świecie są zafascynowani Bruno Schulzem 70 lat po jego śmierci.

Więcej:
http://www.jewishmotifs.org.pl/index.php?s=pl-lista_filmow2/110-2013

Szukając gwiazd/Searching for Stars

Adaptacja wojennego opowiadania Marka Hłaski o tym samym tytule. Film opowiada o dziewięcioletnim chłopcu, który jest zakochany w ukrywającej się po sąsiedzku żydowskiej dziewczynce. Widuje się z nią tylko nocami. By móc spotykać się także w ciągu dnia wpada na pomysł, który okazuje się śmiertelnie niebezpieczny…

Więcej:
http://www.jewishmotifs.org.pl/index.php?s=pl-lista_filmow2/086-2013

Katarzyna Wielka/Catherine the Great

Katarzyna, młoda kobieta z Mołdawii, odpowiada na atrakcyjne ogłoszenie o pracy za granicą. Otrzymuje bilet na samolot, przylatuje do Izraela i znajduje się w Tel Awiwie, nie mając pojęcia o oczekującym ją okrutnym losie.

Więcej:
http://www.jewishmotifs.org.pl/index.php?s=pl-lista_filmow/010-2013
Przypis bibliograficzny
“PLENEROWE KINO W MÓGZU - W poszukiwaniu straconego dzieciństwa / Szukając gwiazd / Katarzyna Wielka,” MÓZG archiwum, Dostęp 22 września 2021, https://archiwum.mozg.art.pl/items/show/773.
Relacje między zasobami

Zasób nie ma zdefiniowanych relacji