Przeskocz do głównej zawartości
Typ
Data
Tytuł
SuperSam - Kazuhisa Uchihashi
Kolekcja

SuperSam - Kazuhisa Uchihashi

SuperSam - Kazuhisa Uchihashi

Opis

KAZUHISA UCHIHASHI
kompozytor, producent, gra na gitarze elektrycznej i daksofonie
Urodzony w Osace w 1959 roku. Gra na gitarze od 12 roku życia. Jako nastolatek zajmował się głównie muzyką pop’n'roll. Dopiero później zainteresował się jazzem. Od 1983 roku całkowicie poświęca się muzyce improwizowanej. Eksperymentuje z wieloma rodzajami maszyn i urządzeń wydających dźwięk, aby poszerzyć zakres możliwości wyrażania się poprzez gitarę. Komponuje muzykę do filmów, sztuk teatralnych, choreografii tanecznych. Już od ponad 27 lat współpracuje z japońską grupą teatralną ISHINHA. Występował z takimi artystami jak Hans Reichel, Fred Frith, Tom Cora, Ned Rothenberg, Barre Phillips, Kan Tae Fwan, Peter Brotzman, Derek Bailey, Samm Bennett, Steve Beresford, Jon Rose, Zeena Parkins, Elliott Sharp, Eugene Chadbourne, Henry Kaiser, Chris Cutler, Charles Hayward, Han Bennink, Shelley Hirsch, Gene Coleman, GURU GURU, Helge Hinteregger, Franz Hautzinger, Roger Turner, Bobby Previte, Wayne Horvitz, Mani Neumeier, Chiristian Marclay, Mark Feldman, Joelle Leandre, Carl Stone, Burkhard Stangle i inni. Od 23 lat jest liderem i założycielem zespołu Altered States, a także tworzy solo na gitarze. W latach 90. grał z GROUND ZERO założonym przez Otomo Yoshihide.
Uchihashi występował na setkach festiwali na całym świecie. Od 1995 roku prowadzi w Kobe (teraz również w Tokio, Osace, Anglii, Polsce, Austrii, Norwegii, Singapurze, Tajlandii) comiesięczne warsztaty dotyczące nowej muzyki i przeznaczone dla młodych artystów. W latach 1996-2007 co roku organizował festiwal nowej muzyki BEYOND INNOCENCE.
Uchihashi gra także na daksofonie – instrumencie, który został stworzony przez niemieckiego gitarzystę Hansa Reichela. W 2007 roku Uchihashi przeprowadził się do Wiednia, a obecnie mieszka w Berlinie.
Przypis bibliograficzny
Uchihashi, Kazuhisa, “SuperSam - Kazuhisa Uchihashi,” MÓZG archiwum, Dostęp 27 września 2021, https://archiwum.mozg.art.pl/items/show/828.
Relacje między zasobami

Zasób nie ma zdefiniowanych relacji