Przeskocz do głównej zawartości
Typ
Data
Tytuł
WED VUH - LESZEK GOLDYSZEWICZ & WOJCIECH KOWALCZYK – wystawa/koncert
Temat
Etykiety

WED VUH - LESZEK GOLDYSZEWICZ & WOJCIECH KOWALCZYK – wystawa/koncert

WED VUH - LESZEK GOLDYSZEWICZ & WOJCIECH KOWALCZYK – wystawa/koncert

Opis

“Fragmenty ulotności” – wystawa powiązana jest z występem w ramach tworzonego przez Goldyszewicza wraz z Kowalczykiem duetu gitarowego WED VUH.
WED VUH tworzą noiisowo-transowy intuicyjny przekaz energetyczny na pograniczu erupcji chaosu, bez przekraczania go.
Leszek Goldyszewicz - malarz, okazjonalnie live akcjonista, performer.
Autor kilkudziesięciu wystaw indywidualnych, uczestnik tyluż zbiorowyc w Bydgoszczy m.in. w BWA, Galeria Kantorek, Galeria Autorska, F.R.G.S. MÓZG, oraz w Polsce i za granicą /Dania, Francja, Rumunia, USA/.
Uczestniczył m.in. w projekcie Dźwięki Mowy-Dźwięk Nowy – Rene Kote i Marcina Wolniewicza w Akademii Muzycznej w Warszawie /2011/-vocal, Zamek Dźwięku Jarka Pijarowskiego w Golubiu-Dobrzyniu- live act, vocal oraz w Open Close w ramach Odnowa Jazz Festiva 2014 w Toruniu – gitara

Wojciech Kowalczyk
Urodzony w 1957 roku w Bydgoszczy. Ukończył studia pedagogiczne i studia podyplomowe w zakresie kulturoznawstwa. W sztuce zajmuje się: performance art., video art., instalacją, malarstwem oraz sformułowanymi przez siebie gatunkami sztuki takimi jak: GHNO art(sztuka właściwościowa), KATEEM art.(ogłaszanie kolorów teoretycznych), ALO art.(rzeźba teoretyczna – antyrzeźba teoretyczna), MEZIT art.( sztuka pośredników), HIPERIMPRESJONIZM PARAMETRALNY, ARX art.(sztuka odnosząca się do osób
nieżyjących).
Inicjator i kurator „Bydgoskiego Spichlerza Sztuki” – Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Performance.
Należy do Związku Polskich Artystów Plastyków okręgu bydgoskiego, Stowarzyszenia Artystów Sztuk Innych w Warszawie, współzałożyciel Biura Wtrąceń Artystycznych Bydgoszcz Główna. Brał udział w kilkudziesięciu wystawach i działaniach artystycznych w kraju i za granicą.
Razem z Leszkiem Goldyszewiczem, tworzy zespół WED VUH
Przypis bibliograficzny
Goldyszewicz, Leszek i Kowalczyk, Wojciech, “WED VUH - LESZEK GOLDYSZEWICZ & WOJCIECH KOWALCZYK – wystawa/koncert,” MÓZG archiwum, Dostęp 17 czerwca 2021, https://archiwum.mozg.art.pl/items/show/878.
Relacje między zasobami

Zasób nie ma zdefiniowanych relacji