Przeskocz do głównej zawartości
Typ
Data
Tytuł
BĄDŹ DZIECINNY, IMPROWIZUJ (Malarstwo Jaskiniowe) – warsztaty dla dzieci

BĄDŹ DZIECINNY, IMPROWIZUJ (Malarstwo Jaskiniowe) – warsztaty dla dzieci

BĄDŹ DZIECINNY, IMPROWIZUJ (Malarstwo Jaskiniowe) – warsztaty dla dzieci

Opis

Malarstwo jaskiniowe

II warsztaty odbędą się w niedzielę 29 czerwca, w godzinach 12.00-13.30

Warsztaty “Malarstwo jaskiniowe” – poprowadzi Dorota Podlaska – artystka malarka, która tworzy również instalacje, obiekty, fotografię dokumentalną, akcje i performance, projektuje książki i wydawnictwa.
W trakcie warsztatów przeniesiemy się na chwilę do “jaskini” – będziemy rysowali po ścianach w całkowitej ciemności.
Będzie to doświadczanie czegoś zupełnie nowego, niezwykłe przeżycie.
Ponieważ zdolność widzenia będzie ograniczona powinny uaktywnić się inne zmysły: dotyk, orientacja w przestrzeni, intuicja. Zostaną także pobudzone emocje i myślenie.
Każdy z uczestników otrzyma to samo narzędzie do rysowania. Celem warsztatów jest wyzwolenie w uczestnikach poczucia wolności i bezkarności, ponieważ w ciemności nikt nie będzie ich podglądał i kontrolował tego, co rysują.
Intrygujące jest pytanie, co się w stanie w sytuacji całkowitej wolności od cenzury?
Nikt przecież nie zobaczy nas rysujących, każdy będzie całkowicie anonimowy, rysownik nie będzie się musiał wstydzić swojego dzieła.

Uwaga – prosimy rodziców o wyrozumiałość i ubranie dzieci w sposób niezobowiązujący – będziemy rysować kredą po podłodze i po ścianach – ubrania będą umorusane kredą.

Udział w warsztatach jest bezplatny, prosimy o zgłoszenia mailowe (danielmackiewicz@wp.pl , w mailu wpiszcie imię, nazwisko i wiek dziecka). Ilosć miejsc ograniczona

Serdecznie zapraszamy!!
Przypis bibliograficzny
Podlaska, Dorota, “BĄDŹ DZIECINNY, IMPROWIZUJ (Malarstwo Jaskiniowe) – warsztaty dla dzieci,” MÓZG archiwum, Dostęp 19 września 2021, https://archiwum.mozg.art.pl/items/show/897.
Relacje między zasobami

Zasób nie ma zdefiniowanych relacji