Przeskocz do głównej zawartości
Typ
Data
Twórca
Tytuł
Yaki / BATALJ (Berlin)
Temat
Etykiety

Yaki / BATALJ (Berlin)

Yaki / BATALJ (Berlin)

Opis

Tej nocy czekają nas 2 poważne koncerty. Wystąpi berliński zespół „BATALJ” oraz w solowym występie bydgoski YAKI.

Yaki - produkt w wersji elektronicznej, pseudolosowej, losowej? – z elementami akustycznymi, oparty na błędach ,raczej przyjazny dla środowiska, często o charakterze sinusoidalnym, krótki.

BATALJ to eksperymentalny, noise’owy i chaotyczny zespół z Berlina. Trio tworzy muzykę improwizowaną, która charakteryzuje się połamanymi rytmami, riffami, niespodziewanymi wybuchami przerywanych dźwięków czyli mniej lub bardziej kontrolowany chaos. Trio korzysta z przekształconych syntezatorów analogowych, którym towarzyszą szalone sekwencje bębnów i przetworzone przez efekty kompozycje gitarowe oraz przeszywający wokal. Zespół czerpie inspiracje z rozmaitych nurtów muzyki od hardcore punku po eksperymentalny noise. Przez ostatnie trzy lata trio koncertowało po Europie i Wielkiej Brytanii. Muzycy grali u boku takich zespołów jak Child Abuse, Staer, Retox i Dovirce. Wydali również dwie epki na winylu („Et Mon Cul C’est Du Tofu?” i „Twintoe Records”), a ich utworu pojawiły się na różnych składankach. Ich ostatni twór to kaseta magnetofonowa wydana w limitowanym nakładzie przez londyńską wytwórnię SixSixSixties Records.
Rough Trade
Rough Trade tworzy muzykę składającą się z momentów chaotycznego noise’u przeplatających się z tanecznymi fragmentami z ciężkim basem, dźwiękami syntezatora i oszałamiającymi partami perkusji. Śmiało można powiedzieć, że to jedna z lepiej grających kapel na żywo i prawdopodobnie jeden z najlepszych zespołów obecnie w Berlinie.
The Craze
The Craze gra zaskakująco chaotyczną i innowacyjną wersję noise’u/punku/trashu, które nie da się jednoznacznie skategoryzować. Szczerze powiedziawszy, mimo całego krzyku, wrzasków i pisków oraz ogłuszających i dezorientujących partii perkusji ten zespół trzeba usłyszeć.
Folkzine
Folkzine to noise przyszłości. Poczas ich występów pomieszczenie wypełnia szalone dudnienie rozrywające bębenki i wyginające umysły. Jeśli w jakiś sposób uda ci się uchwycić ideę zespołu i zrozumieć przesłanie czeka cię naprawdę niezła zabawa.
Przypis bibliograficzny
Batalj i Yaki, “Yaki / BATALJ (Berlin),” MÓZG archiwum, Dostęp 18 stycznia 2022, https://archiwum.mozg.art.pl/items/show/918.
Relacje między zasobami

Zasób nie ma zdefiniowanych relacji