Przeskocz do głównej zawartości

Bromberg Calling No. 10

Bromberg Calling No. 10
plakat Bromberg Calling No. 10

Opis

with RECOGNITION aka JACEK SIENKIEWICZ / CHINO / BOQSIA BERNER / QBA JANICKI / ERDMANN / FREEZE / YANG / MATEUSZ NÓŻ / CROW BOY / VJ BARDON

Rok 2014 dla Mózgu jest rokiem jubileuszy. Dwudzieste urodziny klubu, dziesiąta edycja festiwalu, a także dziesiąta edycja Bromberg Calling. W związku z powyższym kumulujemy siły aby w dniu amerykańskiego święta zaimportowanego na polski grunt dogłębnie wykręcić swój mózg przy pomocy różnego rodzaju form drgającego powietrza, zwanego również dźwiękiem.

Idąc tropem, który udało nam się złapać podczas ostatniej imprezy w ramach Letniego Prania Mózgu, postanowiliśmy postawić na różnorodność muzyczną, zachowując jednak techniczną charakterystykę imprezy jaką jest Bromberg Calling. W związku z powyższym tym razem opis zaczniemy od białej sali.

Na białej sali, w noc żywych trupów, każdy występ będzie czymś odmiennym. Wieczór otworzy bowiem warszawski człowiek renesansu, ogarniacz, biegacz, aktor, a także selekcjoner CROW BOY z Tematu Rzeka, który otworzy wieczór deep housowymi brzmieniami. W dalszej kolejności sytuacja odwróci się kompletnie ponieważ specjalnie na tę noc QBA JANICKI postanowił nie grać nudnego minimalu i zaprezentuje swobodnie improwizowany live act oscylujący wokół brzmień juke & garage. Aby założeniu przeskoczeń stylistycznych stało się za dość, dalszą część wieczoru przyspieszy lokalny "projektant śniegu" YANG, który tym razem pokaże się od swojej drum and bassowej strony. Wieczór na białej sali zamknie kolejny locals od niedawna co raz częśćiej pojawiający się u nas, a będzie nim FREEZE, który wykona autorski live w stylistyce dub techno.

Zgodnie z obietnicą na początku tekstu, nie chcieliśmy jednak odebrać imprezie jej techno ducha w związku z czym zgromadziliśmy na czarnej sali samych wyjadaczy gatunku. Po raz pierwszy na naszej scenie pojawią się tej nocy dwie postaci. Pierwszą z nich będzie CHINO z wytwórni Recognition Records, którą wszyscy fani jakościowej elektroniki dobrze znają, który zaprezentuje się ze swoim najświeższym materiałem. Drugą z debiutujących postaci będzie BOQSIA BERNER z Koszalina wydająca dla Magnez oraz Kicksomatic. Szefem sceny tego wieczoru został dawno niewidziany u nas twórca wytwórni Recognition Records, JACEK SIENKIEWICZ, który za każdym razem przyciąga do nas tłumy swojej między pokoleniowej publiki, grając niesamowicie energiczne i długie występy mieszając live act z djką. Jeżeli chodzi o lokalnych działaczy, to nie mogło oczywiście zabraknąć na techno scenie co raz szybciej rozwijającego się ERDMANNA a także współtwórcy ideii Bromberg Calling i uwielbianego przez wszystkich człowieka puszczającego dobrą muzykę MATEUSZA NOŻA.

Znowu za dużo napisane.

Przypis bibliograficzny
Sienkiewicz, Jacek i inni., “Bromberg Calling No. 10,” MÓZG archiwum, Dostęp 23 stycznia 2022, https://archiwum.mozg.art.pl/items/show/932.
Relacje między zasobami

Zasób nie ma zdefiniowanych relacji