Przeskocz do głównej zawartości
Identyfikator
PAW082
Typ
Data
Tytuł
AFTERIMAGE - POKUSA - koncert
Temat
Współtwórca
Kolekcja
Etykiety

AFTERIMAGE - POKUSA - koncert

AFTERIMAGE - POKUSA - koncert

Opis

Nazwa "Pokusa" jest zwykłą zrzynką z Saskokępskiej (patrz Praga Płd.) amatorskiej drużyny piłkarskiej z ok. połowy XX w. Zespół gra muzykę inspirowaną jazzem z kręgów Matsa Gustaffsona, Petera Brotzmanna, klasyka Charlesa Mingusa, jak i warszawską sceną związaną z klubami Pardon, To Tu, Eufemią czy Mózgiem Powszechnym. Występowali na warszawskich Niewinnych Czarodziejach, Festiwal Jazz Jantarr w Gdańsku czy na Famie, gdzie dwa lata z rzędu wygrali nagrodę dla najlepszego zespołu jazzowego.

"Jesteśmy najlepsi. Jesteśmy najlepszym zespołem z najlepszymi instrumentalistami i najlepszym sprzętem. Mamy najlepsze dziewczyny i najlepsze samochody i najlepiej improwizujemy. I nie obowiązują nas standardy. I za nic mamy gusta. I nie obchodzą nas rezultaty. Jesteśmy najlepsi bo po nas nie ma nic a przed nami tłumy. Jesteśmy najlepsi bo to wszystko kwestia wiary".
Przypis bibliograficzny
Kryszk, Natan, Bryndal, Tymon i Olter, Teodor, “AFTERIMAGE - POKUSA - koncert,” MÓZG archiwum, Dostęp 22 maja 2022, https://archiwum.mozg.art.pl/items/show/213.
Relacje między zasobami

Zasób nie ma zdefiniowanych relacji