Przeskocz do głównej zawartości
Identyfikator
PAW036
Typ
Data
Tytuł
13th MF: Nina De Heney / Linda Kallerdahl & John Holmström
Współtwórca
Etykiety

13th MF: Nina De Heney / Linda Kallerdahl & John Holmström

13th MF: Nina De Heney / Linda Kallerdahl & John Holmström

Opis

Godz: 21:00
Nina De Heney wychowywała się w Szwajcarii. Studiowała na New England Conservatory of Music w Bostonie. W 1983 roku przeprowadziła się do Szwecji, gdzie studiowała na Konserwatorium Muzycznym w Goteborgu. W 1992 roku zaczęła grać solo, często współpracowała z tancerzami. W 2008 roku założyła z tancerką i choreografką Anną Westberg festiwal Dance’n’Bass. Nina aktywnie działa na jazzowej i improwizowanej scenie w Szwecji od wielu lat i występowała z wieloma zespołami. Obecnie współpracuje z Lisą Ullén i Acoustic Electronics.

Godz 22:00
Lindha jest uważana za jedną z najważniejszych i najbardziej przełomowych wokalistek na szwedzkiej scenie jazzowej i improwizowanej. Wyjątkowe brzmienie Lindhy i jej sposób śpiewania przyciągnęły wielu studentów. Pracowała jako trener wokalny, zarówno techniczny, a przede wszystkim duchowy, w wielu szkołach muzycznych i konserwatoriach od 2001 roku. Dosyć wcześnie zetknęła się z gatunkiem free music i współpracowała z takimi jak Sonic Youth, Ikue Mori, Mats Gustavsson, Nina de Heney, Lise-Lotte Norelius, Mattias Windemo i Fredrik Ljungkvist i wieloma innymi.
John Holmström to szwedzki pianista, który tworzy w szerokim spektrum muzyki improwizowanej. Z jedną nogą w bardziej tradycyjnym jazzie, a drugą w wolnej improwizacji, próbuje stworzyć coś pomiędzy, w i ponad wszystkim. Nie dlatego, że szuka nowego nieodkrytego terenu, ale dlatego, że po prostu nie może się powstrzymać. Jako student muzyki klasycznej próbuje poszerzać i zawierać w swojej muzyce prace i język starych mistrzów, ale jego podejście do muzyki wywodzi się z jego korzeni jako hiphopowego MC i wojownika sztuk walki. John zjeździł świat grając swoją muzykę i jest znany z grania w zespołach takich jak Dark Horse, Om Tat Sat i Hurrakel.

Godz. 23:00
Wieczór Muzyki Improwizowanej z udziałem muzyków lokalnych i gości festiwalu
Przypis bibliograficzny
De Heney, Nina, Kallerdahl, Linda i Holmström, John, “13th MF: Nina De Heney / Linda Kallerdahl & John Holmström,” MÓZG archiwum, Dostęp 3 sierpnia 2021, https://archiwum.mozg.art.pl/items/show/262.
Relacje między zasobami

Zasób nie ma zdefiniowanych relacji