Przeskocz do głównej zawartości
Identyfikator
MF0104
Typ
Data
Twórca
Tytuł
Steve Buchanan
Etykiety

Steve Buchanan

Steve Buchanan
Steve Buchanan  (fot. Łoboda, Artur )

Opis

Koncert w ramach Pierwszego Festiwalu Muzyka z Mózgu.

Opis festiwalowy

Stephen Buchanan, urodzony w Filadelfii, Stany Zjednoczone. Pierwszych nagrań dokonał z Patem Martino - gitara, Marshalem Allenem - saksofon, Elliottem Levinem, Bobbim i Zankelem. Kompozytor muzyki elektronicznej na saksofon. Rozpoczął swoje występy w roku 1974. Pierwszą grupę o nazwie "Iltar" utworzył w 1976r. Członek kwartetu saksofonowego TAKA-I-KI w latach 1976-1979. Od roku 1979 kiedy to przeniósł się do Nowego Jorku współpracował z takimi artystami jak Fred Frith, Bill Laswell, Mark Dresser, Ray Anderson, Ellen Christie i innymi muzykami z "downtown scene". Po studiach w zakresie tańca współpracował między innymi z Derekiem Baileyem, Ronem Andresonem, Tomem Corą, Zenną Parkins i Eliotem Sharpem. Jest członkiem zespołów MATAL EATER, POSITIVE NUNS, BLAST, I'MERCICANI. 

W latach 1987-89 odbywa solową trasę po Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. W 1992 przenosi się do Europy gdzie odbywa głównie trasy koncertowe i bierze udział w wielu imprezach festiwalowych. W 1992r. tworzy grupę folkową "Almerciani" a w 1995r. wygrywa pierwszą nagrodę jako solista w Poitiers, Francja. Prowadził również wiele warsztatów muzycznych, z czego najważniejszy w Rzymie w 1996r. W 1998r. odbywa trasę po Hiszpanii i krajach Europy Środkowo-wschodniej.

Przypis bibliograficzny
Buchanan, Steve, “Steve Buchanan,” MÓZG archiwum, Dostęp 28 września 2021, https://archiwum.mozg.art.pl/items/show/2717.
Relacje między zasobami

Zasób nie ma zdefiniowanych relacji