Przeskocz do głównej zawartości
Identyfikator
PAW003
Typ
Data
Tytuł
Mark Feldman / Piotr Mełech / Sławek Janicki
Współtwórca
Etykiety

Mark Feldman / Piotr Mełech / Sławek Janicki

Mark Feldman / Piotr Mełech / Sławek Janicki
Mark Feldman, Piotr Mełech, Sławek Janicki  (fot. Pawłowski, Krzysztof )

Opis

MARK FELDMAN
gra na skrzypcach i jest aktywny na scenie jazzu, muzyki improwizowanej i dwudziestowiecznej muzyki współczesnej. Zanim przeprowadził się do Nowego Jorku w 1986 roku, mieszkał w Nashville w stanie Tennessee, gdzie był członkiem wielu zespołów grających z piosenkarzami gatunku country western. Jako solista występował z wieloma orkiestrami z całego świata, m.in. z Holenderską Radiową Orkiestrą Symfoniczną czy Orkiestrą Symfoniczną Eindhoven i nagrał ponad 150 utworów. Grał z takimi artystami jak John Zorn, Joe Lovano, Billy Hart, Dave Douglas, Uri Cane i inni. Otrzymał Alpert Prize w dziedzinie muzyki oraz certyfikat Grammy.
https://vimeo.com/11572390

PIOTR MEŁECH
gra na klarnetach i mediach elektronicznych. Naukę gry rozpoczął samodzielnie w wieku 23 lat zainspirowany Johnem Zornem (Masada) oraz fenomenem sceny yassowej. Kilka lat mieszkał w Holandii zarabiając na kupno profesjonalnych instrumentów, grając "na ulicy" oraz czerpiąc inspiracje m.in. z The Ex. Przez dekadę związany z Poznaniem gdzie był współzałożycielem m.in. Enterout Trio, Yazzbot Mazut, Tfaruk, Tsigunz Fanfara Avantura, Lentoid. Od czterech lat mieszka i tworzy w Warszawie. Czynnie uczestniczy w działalności scenicznej Warsaw Improvisers Orchestra oraz udziela się w zespołach Cukier, Melech, Śmierć i Łzy, Mełech/Mazurkiewicz/Trilla, duetach z Marcinem Albertem Steczkowskim, Wojtkiem Kurkiem, Qbą Janickim, Vitaly Appow.
https://vimeo.com/123489645

SŁAWEK JANICKI
Muzyk, filmowiec, kreator działań artystycznych. Współtwórca i główny zarządzający klubem Mózg w Bydgoszczy i Warszawie, twórca i szef Mózg Festival. Działalność artystyczną rozpoczynał w połowie lat 80. w zespole Henryk Brodaty. Współtworzył takie zespoły jak: Trytony, Mazzoll & Arhythmic Perfection, Pieces of Brain. Od ponad 25 lat czynnie działa na międzynarodowej scenie muzyki improwizowanej. Jako muzyk pozostaje całkowicie oddany improwizacji absolutnej, jako najczystszej i najwyższej formie tworzenia muzyki.
Przypis bibliograficzny
Feldman, Mark, Mełech, Piotr i Janicki, Sławek, “Mark Feldman / Piotr Mełech / Sławek Janicki,” MÓZG archiwum, Dostęp 18 stycznia 2022, https://archiwum.mozg.art.pl/items/show/300.
Relacje między zasobami

Zasób nie ma zdefiniowanych relacji