Przeskocz do głównej zawartości
Identyfikator
PAW002
Typ
Data
Tytuł
Małgorzata Wrzosek /Jarosław Majewski / Piotr Dąbrowski
Współtwórca
Etykiety

Małgorzata Wrzosek /Jarosław Majewski / Piotr Dąbrowski

Małgorzata Wrzosek /Jarosław Majewski / Piotr Dąbrowski

Opis

Zapraszamy na debiutancki koncert eksperymentalnego trio w składzie: Małgorzata Wrzosek- głos, Piotr Dąbrowski- instrumenty perkusyjne i Jarosław Majewski- kontrabas. Dotychczas muzycy występowali wspólnie tylko jako członkowie Warsaw Improvisers Orchestra. Z uwagi na podobną wrażliwość i całkiem odmienną stylistykę muzyczną, postanowili połączyć te atuty w improwizowanym, akustycznym trio.

GOSIA WRZOSEK zajmuje się arteterapią i edukacją artystyczną, pracuje z osobami bezdomnymi i z dziećmi,śpiewa z Warsaw Improvisers Orchestra, w zespole Dogoni i kiedy tylko się da jedzie na pole śpiewać białym głosem. Przyjaźni się z Janis Joplin, Niną Simone i Meredith Monk

PIOTR DĄBROWSKI
Artysta wszechstronny - perkusjonista, artysta plastyk, intuicjonista, autor tekstów poetyckich.Od prawie dwudziestu lat związany z warszawaską sceną muzyki improwizowanej. Poszukuje w grze na perkusji i otoczeniu obrazów, brzmień i barw. Muzyka tworzona przez niego koresponduje ze współczesną muzyką perkusyjną, minimalną, improwizowaną, noise’ową. Podobnie jak w swej twórczości plastycznej stawia na prostotę i surowość formy. W jego graniu instrumenty zyskują nowy wymiar, tracą swój konwencjonalny obraz – stają się narzędziami dźwiękowymi, służą do tworzenia osobliwych faktur, ujawnia się ich wewnętrzna energia. Korzysta także z przedmiotów, które rzadko kojarzą się z muzyką a którym dał drugie życie. Często używa smyczka. Występuje z programem solowym „Medytacje dźwiękowe na perkusję solo”. Autor muzyki do spektaklu Romana Woźniaka "Tłumaczenie z języka", spektaklu tanecznego „Niepoważnie kobiece”, współtwórca muzyki do spektaklu „Tyki-dusze-nar-Europa”, z Rayem Dickaty współtworzył muzykę do spektaklu „Czy to jest Europa?”.Współpracuje muzycznie z WARSAW IMPROVISERS ORCHESTRA, Cicha Woda, Casting Lots, Lotka, Rayem Dickay, Wojciechem Więckowskim, Iwoną Jędruch, Maciejem Cierlińskim, Goo Ba, Szymonem Tarkowskim, Antoniną Nowacką. Miał przyjemność współpracować z: Wojciechem Kwapisińskim, Mieczysławem Litwińskim, (nieżyjącym już) perkusistą Konradem Chylem tworząc duet LUV, Patrykiem Zakrockim, Yerba Mater, Meritum, Wiosna, Bindu Duo (z Tomaszem Bandyrą, obecnym basistą Kinsky) i innymi. Wespół z Cinemanual, Krzysztofem Owczarkiem wykonywał program: „Dźwięk w obrazie. Obraz w dźwięku”. Regularnie tworzy na polu sztuk plastycznych i prowadzi zajęcia edukacyjne, plastyczne i dźwiękowe dla dzieci. W 2016 roku wydał własnym sumptem materiał na perkusję solo pt: "Makrlofid".

JAROSŁAW MAJEWSKI / w latach 80' grywał w składach punkowych takich jak Bułka z prądem i Chór Wujów. Później wraz z Tomaszem "Świętym" Hesse założył zespół Wszyscy Święci, który zapisał się występami na zlotach anarchistów Hyde Park w Dębkach-Białogórze i Lubieszewie. Brał udział w pierwszym oficjalnym koncercie w bydgoskiej Muszli, który odbył się 1989 roku, zaraz po zerwaniu komunistycznych pęt. Wszyscy Święci, Izaak Bromberg, Miłość, Henryk Brodaty, Synthetic Bread i Bóg to zespoły które zagrały tam na pierwszym yassowym festiwalu. Tak bardzo pierwszym, że nazwa yass jeszcze wtedy nie funkcjonowała. Występ na inauguracji Świetlicy Artystycznej Trytony. Zaczął się okres twórczych działań wokół klubów Trytony i Mózg.
W 1993 roku porzucił muzykowanie. Możliwość zarobkowania w zawodzie fotografa wpłynęła na to, że wymienił kontrabas na markowy aparat i odtąd trudnił się fotografią. W 1999 roku Święty i Rafał Gorzycki zaprosili go do uczestnictwa w nagraniach do debiutanckiej płyty kwartetu Ecstasy Project. Po wydaniu płyty i odbyciu trasy koncertowej wrócił do fotografii. Tęsknota za wykonywaniem muzyki przyczyniła się do powrotu do instrumentu i utrwalenia związku z nim, który trwa do dziś. Obecnie gra na starym kontrabasie, który przywiózł ze Lwowa. Instrument był w opłakanym stanie i wymagał gruntownego remontu. Podjął się tego samodzielnie aby odzyskać wspaniałe brzmienie.
Współpracuje z Jackiem Buhlem i Piotrem Mełechem, z Teatrem Alelale, oraz z Zuzanną Szmidt w formach poetycko-muzycznych. Przynależy do Warsaw Improvisers Committee, Kontakty, wspólne występy i nagrania ze świetnymi muzykami-improwizatorami konfrontują styl i są pretekstem do wspaniałej muzycznej zabawy. Muzyk improwizator. Poszukiwacz. Zawsze uczeń. Szuka nowych akustycznych brzmień w 300 letnim kontrabasie.
Przypis bibliograficzny
Wrzosek, Małgorzata, Majewski, Jarosław i Dąbrowski, Piotr, “Małgorzata Wrzosek /Jarosław Majewski / Piotr Dąbrowski,” MÓZG archiwum, Dostęp 28 września 2021, https://archiwum.mozg.art.pl/items/show/301.
Relacje między zasobami

Zasób nie ma zdefiniowanych relacji