Przeskocz do głównej zawartości
Typ
Data
Tytuł
LOW CUT
Temat
Event Type
koncert
Etykiety

LOW CUT

poszukiwane pamiątki

Opis

Chociaż to zupełnie nowa nazwa na polskiej scenie alternatywnej, grupa nie jest tworzona przez nowicjuszy! Większość składu Low-Cut ma za sobą dziesiątki koncertów w kraju i zagranicą, występy na takich festiwalach jak OFF, Opener czy chociażby w radiowej Trójce. Jednak Low-Cut to nowy rozdział w karierze młodych artystów.
Grupa powstała na gruzach ostrzeszowskiej kapeli Let The Boy Decide. Przypomnijmy, że ta formacja wydała dwa albumy. Ostatni z nich „Like The Earth, Like The Sun, Like The Ocean In The Night” wyszedł w 2009 roku i zebrał świetne recenzje w ogólnopolskiej prasie. Zaowocowało to zaproszeniem na wspomniane festiwale OFF i Opener. Artur Rojek umieścił utwór grupy na autorskiej składance „OFF The Record”, a ich muzyka gościła w wielu rozgłośniach radiowych w całym kraju.
Teraz muzycy znani z Let The Boy Decide wracają! Z nowym wokalistą, nowym materiałem i nową nazwą – Low-Cut. W październiku do sklepów trafi ich album „LTBD” (Blue Sparkle Rec./Borówka Music). Materiał nagrano latem w studiu Przemysława „Perły” Wejmanna. Były muzyk Acid Drinkers produkował wcześniej album Much „Terroromans” oraz płyty takich grup jak Let The Boy Decide, Blue Raincoat czy Petera J. Bircha.
Masteringiem płyty Low-Cut zajął się Jacek Miłaszewski, znany z pracy nad albumami grup Acid Drinkers (nagrodzony Fryderykiem) czy Closterkeller.
Wokalistą Low-Cut jest Rafał Sztucki. Wspierają go muzycy znani z Let The Boy Decide: Łukasz Hoja, Krzysztof Szymasek, Krystian Pilarczyk i Michał Jamroży. Zespół gra muzykę trudną do zaszufladkowania. To brzmienie osadzone gdzieś między americaną a indie rockiem. Tradycyjne instrumentarium rockowe uzupełniają ciepłe brzmienia pianina rhodes oraz saksofonu i gitary. Te urozmaicenia dodają muzyce wielowątkowości i oryginalności.
Płyta Low-Cut „LTBD” trafi do sklepów w październiku. Pierwszy koncert zespołu odbędzie się 29 października w ostrzeszowskiej Kawiarni Baszta na Feel On Festivalu!
Przypis bibliograficzny
“LOW CUT,” MÓZG archiwum, Dostęp 2 grudnia 2021, https://archiwum.mozg.art.pl/items/show/613.
Relacje między zasobami

Zasób nie ma zdefiniowanych relacji