Przeskocz do głównej zawartości
Typ
Data
Tytuł
Pan Stian "Meet the Ambient"
Event Type
koncert
Etykiety

Pan Stian "Meet the Ambient"

poszukiwane pamiątki

Opis

Pan Stian to tak naprawdę Sebastian Pypłacz.
W 2004 roku stworzył grupę Trafri, która skupiała się początkowo wokół kwartalnika internetowego – Magazyn Wolnych Myśli. W ciągu następnych lat brał udział w projektach artystycznych, wieczorach autorskich, a kilka z jego wierszy zostały wydane w zbiorczych tomikach skupiających młodych śląskich poetów.
W 2009 roku ukazał się debiutancki materiał muzyczny, wydany pod szyldem Pan Stian. Kilka Minut EP zawiera wiele elementów ambientu, muzyki psychodelicznej i gitarowej. W tym samym roku próby rozpoczęła koncertowa inkarnacja projektu – Pan Stian Trio.
Rok 2010 rozpoczął się od improwizowanego występu Pan Stian & ZGP w Zabrzu. Pan Stian Trio zagrało w pierwszej połowie roku kilka koncertów, po czym rozpoczęło nagrywanie nowych piosenek. W czerwcu Sebastian wraz z Pawłem Osowskim grają na pierwszej edycji festiwalu wRacku. W listopadzie zaczyna prace nad solowym audio-wizualnym projektem Meet The Ambient. W grudniu na Wydziale Neofilologii Uniwersytetu Ślaskiego, odbywa się premiera muzyki do filmu niemego Erotikon. Pod koniec roku ukazuje się pierwszy singiel promujący i zapowiadający ambientowe wydawnictwo – Prequel to our meeting.
Początek 2011 roku stał pod znakiem koncertów projektu Meet The Ambient oraz projekcji Erotikonu z muzyką Sebastiana. Wiosną trwały sesje nagraniowe pierwszej płyty serii Meet The Ambient. Digitalna wersja albumu ukazała się w czerwcu. W maju nowy skład Pan Stian Band zagrał pierwsze koncerty, głównie na południu kraju. Latem Sebastian nawiązał współpracę z wydawnictwem Fa-Art przy projekcie Fantazman, którego założeniem jest promocja literatury poprzez muzykę. W październiku ukazał się Drugi Ulubiony Organ EP, czyli kolejny zbiór piosenek pod szyldem Pan Stian. Materiał wyprodukowany został przez Adriana Lexa Smogora, który nadał muzyce Stiana całkiem nowy wymiar. Fantazman, dzięki wsparciu fundacji Pro Helvetia, wyruszył jesienią w trasę koncertową po całej Polsce.
Wzmianki o projekcie Pan Stian ukazały się na łamach Gazety Wyborczej, TVN Warszawa, Ultramaryny, Antyradia, Radia Egida, Megaffonu i w wielu innych mediach.
Przypis bibliograficzny
Pypłacz, Sebastian, “Pan Stian "Meet the Ambient",” MÓZG archiwum, Dostęp 28 września 2021, https://archiwum.mozg.art.pl/items/show/665.
Relacje między zasobami

Zasób nie ma zdefiniowanych relacji