Przeskocz do głównej zawartości
Event Type
koncert
Etykiety

NOIKO

poszukiwane pamiątki

Opis

NOIKO to Michał Kędziora, przed laty zaczynający śpiewając, grając na gitarze i bębnach w kilku garażowych zespołach, później wpółtworzący Spoonboys.
Jako NOIKO tworzy instrumentalne lo-fi kolaże, utkane z licznych sampli, dźwięków klarnetu, gitary, perkusjonaliów, cymbałków, pianina oraz przeróżnych elektronicznych wirtualnych instrumentów.
Od początków działalności projekt NOIKO związany jest ze sceną Warsaw Electronic Festiwal, w ramach której prezentował swoją twórczość zarówno grając na żywo jak i publikując na składankach.
Poza NOIKO artysta współtworzy inne, odbiegające od siebie stylistycznie projekty: hau, duet hau_mikael oraz zespoły The Homeless Band ( z którym grał na żywo muzykę do spektaklu teatru Napięcie pt. „Przewodnik dla bezdomnych”) i Skate Moss.
Na żywo Noiko to kwartet: Michał Kędziora obsługujący loopy i grający na klarnecie, Łukasz Maciejewski na gramofonie, Adam Pysklak na perkusji i Tomasz Krokocki generujący wizualizacje.
Przypis bibliograficzny
Kędziora, Michał i inni., “NOIKO,” MÓZG archiwum, Dostęp 25 października 2021, https://archiwum.mozg.art.pl/items/show/666.
Relacje między zasobami

Zasób nie ma zdefiniowanych relacji