Przeskocz do głównej zawartości

DOCTOR NERVE (New York)

DOCTOR NERVE (New York)

Opis

Leo Ciesa – drums
Nick Didkovsky – guitar
Yves Duboin – soprano sax
Rob Henke – trumpet
Ben Herrington – trombone
Michael Lytle – bass clarinet
Jesse Krakow – bass
Kathleen Supove – keyboards

DOCTOR NERVE to ośmioosobowy zespół z Nowego Jorku, który łączy wściekłą energię rocka ze ścisłą kompozycją muzyki współczesnej. W wyniku tego połączenia powstaje intensywny i precyzyjny live act przepełniony spontaniczną improwizacją połączoną z zawiłym kontrapunktem.

DOCTOR NERVE niszczy granice między metalem, muzyką współczesną i improwizacją już od 1984 roku. Repertuar zespołu zawiera ścisłe kompozycje oraz złożoną i szybko zmieniającą się muzykę wykonywaną przez rozżarzonych do białości muzyków, z których każdy wydrążył swoją własną niszę na nowojorskiej scenie muzycznej.
Nick Didkovsky, założyciel zespołu i kompozytor używa różnorodnych metod, takich jak swoje własne oprogramowanie do komponowania czy dyrygowana impowizacja. Dzięki temu tworzy muzykę określaną jako drastyczną, nieprzewidywalną, otwierającą ucho. „Doctor Nerve rzuca wyzwanie słuchaczom.” (Jim MacNie – Guitar World)
Przypis bibliograficzny
Ciesa, Leo i inni., “DOCTOR NERVE (New York) ,” MÓZG archiwum, Dostęp 1 sierpnia 2021, https://archiwum.mozg.art.pl/items/show/757.
Relacje między zasobami

Zasób nie ma zdefiniowanych relacji