Przeskocz do głównej zawartości
Event Type
koncert
Etykiety

SING SING PENELOPE

SING SING PENELOPE

Opis

Rafał Gorzycki – perkusja
Wojciech Jachna – trąbka
Aleksander Kamiński – soprano sax
Tomasz Glazik – bass clarinet, tenor sax
Daniel Mackiewicz – Rhodes piano, organy, instr. perkusyjne
Patryk Węcławek – gitara basowa
Najnowszy, szósty już album Sing Sing Penelope – This is the music – nagrany został w oktecie z gościnnym udziałem norweskiej gwiazdy jazzowej muzyki elektronicznej Pala Nyhusa – DJ Strangefruit – (Nils Petter Molvaer, Bugge Wesseltoft)specjalizującego się w nowatorskiej technice – Live Remix.
Zespół SSP został założony w 2000 roku przez muzyków grających na stałe w ważnych polskich i europejskich formacjach jazzowych i awangardowych.
Na co dzień tworzą oni takie projekty jak: Ecstasy Project, Contemporary Noise Sextet, Dziki Jazz A-kineton, Jachna/Bulh, Cykliści.
Artyści tworzący SSP koncertowali w całej Europie od Portugalii po Ukrainę,Rosję i od Szkocji, Norwegii po Grecję, występując na najważniejszych festiwalach jazzowych. Występowali także w Indiach, Chinach, Japonii i USA.
Przygotowywali muzykę do kliku filmów na Festiwalach Kina Niemego.
W ogólnopolskiej Gazecie Wyborczej (30.12.2006) w artykule o „zmianie warty” w polskim jazzie, wśród najważniejszych artystów jazzowych obok Leszka Możdżera, Simple Acoustic Trio (Tomasz Stańko), czy Braci Oleś, został wyróżniony zespół Sing Sing Penelope i uznany za jeden z tych składów, który przyczynił się do zmiany pokoleniowej na polskiej scenie jazzowej.
Przypis bibliograficzny
Jachna, Wojtek i inni., “SING SING PENELOPE,” MÓZG archiwum, Dostęp 20 października 2021, https://archiwum.mozg.art.pl/items/show/758.
Relacje między zasobami

Zasób nie ma zdefiniowanych relacji