Przeskocz do głównej zawartości
Typ
Data
Tytuł
ZION TRAIN feat. dj Perch & Fitta Warri
Temat
Etykiety

ZION TRAIN feat. dj Perch & Fitta Warri

ZION TRAIN feat. dj Perch & Fitta Warri

Opis

Zion Train to pionierski zespół future dub i pierwszy, który przywiózł do Polski tego typu brzmienia. Obok takich grup jak Dreadzone należą do pionierów i największych światowych gwiazd działających na styku reggae i nowoczesnej elektronicznej muzyki klubowej. Zion Train Sound System powstało w 1990 roku w Londynie. Sukces ich pierwszych albumów „A Passage to Indica”, „Natural Wonders of the World in Dub” oraz „Siren” doprowadził do podpisania w 1995 roku kontraktu z sublabelem Warner - China Records, dla którego wydali m.in. swój kultowy album „Homegrown Fantasy”. Od 1999 roku znów w ramach swojej wytwórni Universal Egg kontynuują wydawanie wysokiej jakości dubu, muzyki elektronicznej, eksperymentalnego drum’n’bassu oraz tanecznej muzyki world. Równolegle do wciąż bardzo aktywnego Zion Train, Perch prowadzi również projekt Abassi All Stars, udziela się gościnnie jako muzyk, DJ, producent oraz remixuje innych. To wszystko pozwala ocenić go jako prawdopodobnie najbardziej zapracowanego dub mastera na naszej planecie. Jak nikt inny niezmiennie pozostaje on wierny idei niezależności w muzyce, pełnej kontroli swojego wizerunku i dorobku oraz nacisku na pozytywny przekaz muzyki. Zion Train po raz pierwszy pojawili się w Polsce w 1996 roku i od tamtej pory gościli w Polsce kilkadziesiąt razy, konsekwentnie budując sobie status lubianej i szanowanej gwiazdy. W 2004 roku wystąpili na głównej scenie Przystanku Woodstock, a ich koncert będzie pamiętany jako z pewnością największy dub show w historii światowej muzyki. W 2006 roku zespół opuściła wokalistka Molara i zastąpił ją znany z Nucleus Roots MC Dubdadda. W 2007 roku wydali kolejny przełomowy album „Live As One” – zdobywcę nagrody za najlepszą dubową płytę roku przyznanej przez jamajską Reggae Academy. Ostatnim „dzieckiem” Zion Train jest wysoko oceniany album „State Of Mind”, gdzie wśród gości usłyszeć można m.in. Brinsleya Forda z legendarnej grupy reggae Aswad.

Fitta Warri (Jamajka)
Fitta Warri urodził się we Franklyn Town w Kingston na Jamajce i pochodzi z rodziny śpiewaków i muzyków takich jak Peter Lloyd czy Mackie Ranks. Fitta Warri jest uzbrojony w potężny i zrównoważony głos, mnóstwo energii i więcej rymów niż ktokolwiek mógł sobie wyobrazić. W wieku 14 lat miał swoje pierwsze spotkanie z muzyką reggae. Regularne występy z sound system'ami na imprezach szkolnych doprowadziły do wygrania przez niego konkursu organizowanego przez czołową jamajską stację Irie Fm. Jego pierwszym przebojem był ”Aids Healer”. Następnie nagrał w studio Tuff Gong Boba Marleya ”Them Too Haunted”, swoją wersję “Addiction Riddim” dla Rolling Records. Do tej pory napisał i nagrał około 100 utworów dla różnych wytwórni na całym świecie. Fitta Warri współpracował z różnymi jamajskimi zespołami i sound system'ami jak Live Wyya czy Bass Odyssey Sound System. W 2004 rozpoczął ekspansję na świat i współpracę z takimi wytwórniami czy producentami jak jak Zion Train, Stone-Rock, House of Riddim czy Pow Pow. Fani produkcji DJ’a Percha z Zion Train znają go dobrze z winylowych singli Abassi All Stars i parkietowych killerów takich jak ”Gideon Youth”, “Rise Above The Limit” czy ”Never Fall As A Victim”.
Przypis bibliograficzny
DJ Perch i Warri, Fitta, “ZION TRAIN feat. dj Perch & Fitta Warri,” MÓZG archiwum, Dostęp 1 sierpnia 2021, https://archiwum.mozg.art.pl/items/show/812.
Relacje między zasobami

Zasób nie ma zdefiniowanych relacji