Przeskocz do głównej zawartości

Kev Fox & The Last Dance

Kev Fox & The Last Dance

Opis

Kev Fox & The Last Dance

Kev Fox – pochodzący z Manchesteru / mieszkający w Poznaniu, wokalista, gitarzysta, kompozytor i autor tekstów.
„to niezwykle wyrazisty i utalentowany młody człowiek, zasługujący na wielki sukces który niewątpliwie jest mu pisany”.
Peter Saville z niezależnej wytwórni Factory Records (New Order, Joy Division)

W 2010 roku przy okazji koncertów w Polsce poznał Andrzeja Smolika – nagrany wspólnie utwór „L.O.O.T.T.” znalazł się na wydanej w tym samym roku czwartej, autorskiej płycie najbardziej utalentowanego polskiego producenta muzycznego i pojawił się na rynku jako singiel promujący to wydawnictwo.
W 2011 roku wydał swój debiutancki album „King For A Day” i z początkiem 2012 roku wraz ze swoim zespołem ruszył w wielką europejską trasę koncertową obejmującą m.in. Niemcy, Holandię, Belgię, Wielką Brytanię, Francję, Portugalię, Hiszpanię, Włochy, Węgry, Szwajcarię, Chorwację i Polskę.

W 2013 ograniczył działalność koncertową i skupił się na tworzeniu materiału na nową płytę. Do zespołu dołączyli młodzi polscy muzycy : wiolonczelistka Ola Walczak, perkusista Marek Kajdrys oraz pianista i kompozytor Filip Wałcerz ( były członek zespołu Stiltskin, znany m.in. ze współpracy z Ray’em Wilson’em – ostatnim wokalistą zespołu Genesis )
Muzyka zespołu Kev Fox & The Last Dance określana jest mianem surowego, akustycznego minimalizmu o melancholijnym zabarwieniu, z potężnym hipnotyzującym głosem w roli głównej.
Kev Fox – wokal, gitara
Filip Wałcerz – instr. klawiszowe
Ola Walczak – wokal, wiolonczela
Jay Hanley – wokal, gitary
Mark Arland – kontrabas
Marek Kajdrys – perkusja
Przypis bibliograficzny
Fox, Kev i inni., “Kev Fox & The Last Dance,” MÓZG archiwum, Dostęp 26 października 2021, https://archiwum.mozg.art.pl/items/show/827.
Relacje między zasobami

Zasób nie ma zdefiniowanych relacji